Dodela prestižnih nagrada “Zlatni globus” biće održana sedmog januara na Beverli Hilsu, kada će neki od nominovanih imati priliku da dobiju nagrade za najbolja filmska i televizijska ostvarenja.

Lista nominovanih za nagradu je izašla i ubedljivo vođstvo, za sada, u oblasti najboljeg filma ima film “Oblik vode” (The Shape Of Water), nakon kojeg slede filmovi “Pošta” (The Post), “Tri bilborda izvan Ebinga” (Three Billboards Outside Ebbing), “Misuri” (Missouri), “Lejdi Bird” (Lady Bird), “Ja, Tonja” (I, Tonya), “Najveći šoumen” (The Greatest Showman) i “Denkerk” (Dunkirk). 

FIlm – Oblik vode

Kada govorimo o najboljim televizijskim ostvarenjima, najveći broj nominacija trenutno ima serija “Nevine laži” (Big Little Lies), nakon koje slede serije “Fjud” (Feud: Bette and Joan), “To smo mi” (This Is Us) i “Sluškinjina priča” (The Handmaid’s Tale).

Celokupna lista kategorija i nominacija za nagradu Zlatni Globus 2018. godine :

Najbolji film (muzički/komedija) 

The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird

Najbolji film (animirani)

The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Coco

Animirani film "Koko" uskoro u domaćim bioskopimaLoving Vincent

Najbolji glumac u filmu (drama)

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Tom Hanks, The Post
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Najbolja glumica u filmu (drama) 

Jessica Chastain, Molly’s Game
Sally Hawkins, The Shape of Water

Sally Hawkins, The Shape of Water
Foto: Apple Trailers

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Meryl Streep, The Post
Michelle Williams, All the Money in the World

Najbolji glumac u filmu (muzički/komedija) 

Steve Carell, Battle of the Sexes
Ansel Elgort, Baby Driver
James Franco, The Disaster Artist
Hugh Jackman, The Greatest Showman
Daniel Kaluuya, Get Out

Najbolja glumica u filmu (muzički/komedija)

Judi Dench, Victoria & Abdul
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Emma Stone, Battle of the Sexes
Helen Mirren, The Leisure Seeker

Najbolja sporedna muška uloga u filmu

Willem Dafoe, The Florida Project
Armie Hammer, Call Me by Your Name
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolja sporedna ženska uloga u filmu

Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
Allison Janney, I, Tonya

Foto: E! Online

Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Najbolji režiser (film)

Guillermo del Toro, The Shape of Water
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan, Dunkirk
Ridley Scott, All The Money in the World
Steven Spielberg, The Post

Najbolji scenario (film)

The Shape of Water
Lady Bird
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Molly’s Game

Najbolji strani film 

A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square

Najbolja pesma (film)

Ferdinand – ‘Home’
Mudbound – ‘Mighty River’
Coco – ‘Remember Me’
The Star – ‘The Star’
The Greatest Showman – ‘This Is Me’

Najbolja televizijska serija (drama)

The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This is Us

Najbolja televizijska serija (komedija)

Black-ish

Foto: itunes.apple.com

The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace

Najbolji televizijski performans glumca (muzički/komedija)

Anthony Anderson – Black-ish
Aziz Ansari – Master of None
Kevin Bacon – I Love Dick
William H. Macy – Shameless
Eric McCormack – Will & Grace

Najbolji televizijski performans glumice (muzički/komedija)

Pamela Adlon – Better Things
Alison Brie – Glow
Issa Rae – Insecure
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
Frankie Shaw – SMILF

Najbolji televizijski performans glumca (drama)

Sterling K. Brown, This is Us
Freddie Highmore, The Good Doctor
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan
Jason Bateman, Ozark

Najbolji televizijski performans glumice (drama)

Caitriona Balfe, Outlander
Claire Foy, The Crown
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Katherine Langford, 13 Reasons Why
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale

Najbolj televizijski performans glumca (limitirane serije)

Robert De Niro – The Wizard of Lies
Jude Law – The Young Pope
Kyle MacLachlan – Twin Peaks

Foto: Stark Insider

Ewan McGregor – Fargo
Geoffrey Rush – Genius

Najbolji televizijski performans glumice (limitirane serije)

Jessica Biel – The Sinner
Nicole Kidman – Big Little Lies
Jessica Lange – Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon – Feud: Bette and Joan
Reese Witherspoon – Big Little Lies

Najbolja muška sporedna uloga (televizijska)

Alfred Molina – Feud: Bette and Joan
Alexander Skarsgard – Big Little Lies

Foto: Daily Express

David Thewlis – Fargo
David Harbour – Stranger Things
Christian Slater – Mr. Robot

Najbolja ženska sporedna uloga (televizijska)

Laura Dern – Big Little Lies
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale
Chrissy Metz – This is Us
Michelle Pfeiffer – The Wizard of Lies
Shailene Woodley – Big Little Lies

Najbolja limitirana serija ili televizijski film 

Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl